Sú situácie, kedy si tú možnosť smrti len viac uvedomujeme, čo však neznamená, že tam je pravdepodobnosť vyššia. Ale nebude to hrôzostrašný text, skôr taký nadhľadový, čítajte.

V lietadle sa bojí viac ľudí, ako v aute, ale štatistiky o prežití hovoria opak… Na auto sme len viac zvyknutí a nebaví nás báť sa vždy, keď doňho sadneme.

Corony sa bojíte? Áno, ako všetkého neznámeho, čo tu ešte nebolo a ešte ste to nemali. Je to dosť oštara, nechcete to mať a je oveľa lepšie to nemať! A dá sa na to zomrieť! Asi ako na hocičo iné, padajúcu tehlu a kliešťa nevynímajúc.

 Všade píšu, koľko zomrelo v Taliansku ľudí. A koľko ich zomrie normálne? Ale ja sa hlavne pýtam, koľko ľudí sa tam tento rok narodilo? Lebo ono to tak nejak funguje, že ľudia sa rodia a zomierajú, kolobeh života. Niekedy je babyboom a niekedy pandémia. Nechcem brať ľudí ako štatistické číslo, všetci sú niekoho babky, dedkovia, mamy, otcovia, niekoho kamaráti… Len to je fakt tak nejak prirodzený proces.

Nemám pocit, že tu všetci zomrieme, že apokalypsa prišla a sranda skončila. My sme to len ešte nezažili, tak sa trochu obávame. Ľudstvo prežilo mor, zemetrasenia, výbuchy sopiek… prežili sme a zas sa to nejak vrátilo do normálu. Toto, na rozdiel od všetkých ostatných katastrof, prišlo aj k nám. A k nám evidentne chodia len katastrofy, ktoré sú fakt globálne, ináč si katastrofy, aj teroristi vyberajú atraktívnejšie destinácie.

Vraj to bude mať nakoniec každý piaty človek. No dobre a čo tí štyria? (ja som napr. nikdy nemala angínu ani zápal pľúc, ale chrípku a zápal priedušiek som mala x krát). Nemusíte mať všetko! Doslova!

A zakončím tak optimisticky! Kým sa všetci bojíme tej corony, nezabudnime, že do nás môže naraziť meteorit alebo nás príde vykynožiť nejaká mimozemská civilizácia. Dôvod báť sa máte vždy! Ale môžete sa aj nebáť! Vyberte si, v akej realite chcete žiť…

…fotené v death valley…