“Ľahnúť si pred polnocou a zobudiť sa ráno triezvy” …má svoje čaro!

 

Čo si budeme hovoriť, žúrovali sme prvú ligu! Tak od 17tich. S odstupom času vieme, že by sme sa asi najskôr zabavili, aj keby sme toho vypili o polovicu menej. Hold alkohol máme v národnej kultúre. Máme v génoch nejaký zvrátený kód, že každý chce každého opiť. Prežili sme to, tá pečeň kupodivu nejak regeneruje.

 

To že akolkol nie je zdravý asi tušíte. Z pohľadu TCM prináša do tela horúčavu a vlhko. Číňania tvrdia, že keď už, tak je lepšie ho piť ráno (aby ste v noci nemali prehriate dráhy pečene a žalúdku, kvôli spánku a obnove tekutín).

 

PIVO kvôli sladu a horkej chutí posiluje slezinu, vylučuje vlhko a ochladzuje horúčavu, aale keď to prešvihnete, spôsobí to pravý opak. Najzdravšie je nepasterizované a nefiltrované. No a za mňa – bacha na pivné pupky, je to nechutné!

 

Biele VÍNO je chladnejšej povahy ako červené. Opäť s mierou. Ale pri akútnom prechladnutí vám varené červené s klinčekmi a škoricou rozhodne pomôže ooveľa viac ako smoothie a citróny (nachladnutie je od slová chlad – telo treba zahriať – logicky).

 

TVRDÉ je extrémne horúce. Ale zas 1 na trávenie alebo 2-3 občas na náladu ešte nikoho nezabili. It’s all about BALANCEO!

 

RECEPT NA OPICU neexistuje! Skúšala som všetky. Dajte si vývar, ionťák alebo tak pocitovo… Mekáč, ibáč…😂 A potom je to vždy otázka, v akom stave máte organizmus a ako sa tomu dá pomôcť komplexne. O tom sa môžme pobaviť individuálne na BALANCEO konzultácii.

 

Žiadny dobrý zážitok nezačína “pili sme minerálku” ale podľa mňa je FRAJERINA vypýtať si v bare vodu alebo zelený čaj! Keďže riskujete spoločenské zavrhnutie. Alebo sa dá piť ešte aj menej, pomaly a zapíjať ten alko s vodou. It’s all about balanceo!

 

Výhoda je, že v určitom veku prestanú byť na šalát aj vaši kamaráti, prestanete sa navzájom nútiť piť, pokecáte si a idete sa domov kvalitné vyspať, aby ste si mohli dať ráno tréning. V určitom veku by človek povedal, že to musí byť strašná nuda, no a v určitom inom veku si poviete, že takto vyzerá pohoda, nadhľad a svätý pokoj😇