Minule som spomínala, že jednou z diagnóz, na ktorú mi západná medicína nefungovala sú palpitácie. Na riešenie som prišla nakoniec sama.

Palpitácie, búšenie srdca, nepravidelný tlkot, vynechávanie… Je to fakt divný a nepríjemný pocit, kedy miestami neviete, či si nemáte aj záchranku volať. Nemusí to byť vždy pruser a netreba sa hneď splašiť, ale…

Skočte ku kardiológovi, nech vám spraví ekg a echo. U mladších ľudí sa to preventívne nerieši, čo je škoda, sú to neinvazívne vyšetrenia a je fajn vedieť (hlavne, keď športujete). Možno vám skontrolujú štítnu žľazu, iontový profil, prietoky renálnych artérií… No a keď sa na nič nepríde a zdáte sa fakt zdraví, tak mne kardio predpísal betablokátor, ktorý som sa aj bála brať a hlavne nefungoval. V tomto bode som sa na západnú medicínu vykašľala.

TCM to vychádzalo na prázdnotu krvi, teda jej nedostatok. Anemická nie som, TCM vníma krv viac komplexne, energeticky, vyživujúco. Idete rýchlo, na vysoké obrátky, veľa spaľujete, motor môže zadrhávať. Alebo inak, málo krvi, srdce nemá čo pumpovať, tak trochu blbne. Veľmi zjednodušené, ale na komplikované poučky máte iné blogy a učebnice😉 Krv sa dopĺňa stavou, bylinami, to je na ďalší blog… Fungovalo to, ale nie úplne.

Lokálne najlepšie funguje bod PC6 na predlaktí – kúpte si na to “sea sick band” náramky, tie vám na bod budú tlačiť celú noc, podľa mňa zázračná vec. Vyskúšajte!

Kraniosakrálna terapia, už som o nej písala blog… Reguluje sympatický a parasympatický nervový systém. Celkom haluz, ale funguje to. Máločo ma ukludní a “vyžehlí” tak, ako kranio

Stále to nebolo úplne dokonalé. Problém musíte pochopiť, vy sami, to je základ! Je to informácia. Tak som rozmýšľala. Odpovede sú v podstate simple, máte ich pod nosom, len ich nevidíte, nechcete vidieť.

Ja som ten typ, že sa viem sama veľmi rýchlo naštartovať, “vyhajpovať”, zaradím trojku, štyrku, päťku a idem 200 a baví ma to! Len to telo potrebuje večer vypnúť, ísť spať a regenerovať. No a tých 200 nevie večer ubrzdiť, nevie ten motor vychladiť, stále sa točí. A tam je to disbalanceo! To sú tie palpitácie.

Riešenie? Treba sa krotiť trochu, pribrzdiť, pomalšie radiť, neísť do extrému, 200 ísť raz za čas alebo aj trochu menej. Je to taká sebakázeň trochu. Nádych, výdych, klud, pohoda, ne až tak moc… Fakt to je v hlave, v nastavení. Tá zmena nie je nijak zásadná, ide o to nájsť to balanceo. Prirovnala by som to k alkoholu, zabavíte sa aj po 3 pohárikoch, netreba ich vypiť 10😉

Neviem, je to zrozumiteľné? Kludne sa pýtajte. Každopádne, ja odvtedy tie paliptácie nemávam! Bez liekov, bez lekárov…