Pred pár dňami som čítala skvelý článok na tému strach. Bol tam pomerne praktický návod, ako si tú hlavu a myšlienky managovať, nie len v tejto situácii, ale všeobecne, tak to skúsim stručne zhrnúť.

Hrôzostrašné scenáre, negatívne myšlienky, to máva asi každý občas. Rozmýšľajte, PREČO tie scenáre máte v hlave. Prečo si také veci predstavujete? ČOHO sa bojíte a prečo? Ľudstvo už prežilo kadečo a stále sme tu… Je len na nás, ČO si z toho kvanta informácií vyberieme. Pohár môže byť poloplný alebo poloprázdny, môžete vytvárať katastrofické scenáre alebo pestovať klud (spisovne pokoj, viem, ale klud je výstižnejší podľa mňa😉).

Ako sa tých negatívnych scenárov zbaviť, ako ich eliminovať? TRÉNINGOM (ako všetko)! Musíte PREHĹBIŤ KLUD, vnútorný pokoj. Keď ste to nikdy v živote nerobili, tak to bude ťažké a bude to trvať (ako všetko). Netreba špekulovať, treba to len skúšať, ono sa to raz zlomí a začne to fungovať.

Treba si uvedomiť, že strach sám o sebe, nám naozaj ničomu nepomôže. Môžeme byť zodpovední, racionálni, empatickí, lebo to má zmysel. Strach je fajn v situácii, keď vás niečo naháňa, donúti vás utekať, ale teraz je asi lepšie UKLUDNIŤ SA, utekať veľmi nie je kam.

Podstatné je to základné nastavenie, kam sa vaša myseľ vracia, či je jej prirodzený stav stres alebo je to pohoda. A ten klud vyplýva z DÔVERY. Z dôvery, že tento svet, vedomie, akokoľvek ten vyšší princíp nazvete, nemá sám o sebe sebadeštruktívne sklony. Je fajn veriť, že všetko zlé je na niečo dobré, že čo ťa nezabije, to ťa posilní alebo že život ti nadelí len toľko, koľko dokážeš zvládnuť.