Niekedy môžem dať v rámci life&style aj takú povrchnejšiu tému, že? Ide leto, tak dnes o laserovej epilácii, ako jednom zo zázrakov modernej estetickej medicíny. Minule sa ma na to pýtala kamoška, tak shernem aj s ostatnými.

Mám odepilované skoro všetko, už hodných pár rokov. Som spokojná, mám svätý pokoj. Išla som na to postupne, ale kludne sa hecnite naraz, lebo ono to chvíľu trvá.

Základ: bledá koža, tmavšie ochlpenie (musí byť čo najväčší kontrast v pigmente, aby sa koža nepálila, ale chlp áno, ináč to bude fungovať slabo/vôbec).

Opakovať treba každú partiu aspoň 5-6x (intervaly cca mesiac, ale povedia vám individuálne).

Bolí to! Znesiteľne. Asi ako keď vám tenkou gumičkou niekto strieľa do kože. Na citlivé miesta si dajte aplikovať lidokainový krém (koža zmeravie, bolesť sa zmierni).

Vždy vám pár jemných chĺpkov niekde porastie, ale sú takmer neviditeľné.

Ja som začala podpazuším (verím, že tá móda už nikdy nepríde a keď náhodou, budem radšej out). Najväčšia výhoda: mám tam hladkú kožu (nie takú tú kuraciu). A výsledok najlepší spomedzi partií, efekt 99%

Potom bikiny a veci s tým súvisiace. Bikiny ešte ok, efekt 90%. Ten zvyšok bolí, jemná koža, skúste, čo vydržíte. Efekt tak 70%.

Nohy sú úplná pohoda. Lýtka idú fajn, efekt tak 85% (ešte by to chcelo 1-2 zopakovať). Na stehnách nemám ten farebný kontrast, tak tam to bolo zbytočné. S tvárou to býva podobne.

Stojí to celkom prachy aj čas, ale stojí to za to! Žiletku použijete raz za čas a nikdy to nevyzerá hrôzostrašne. Je jar, ak ste sa nezačali ešte veľmi opaľovať, tak stíhate 1 kúru. Ak máte radi bielu kožu a 50tku faktor, tak aj viac. A chodia tam aj chalani. Mne osobne to nepríde teplé. Koberce na trupe už asi tiež nebudú v móde.

 Z hľadiska TCM to je trochu extrémne prehriatie. Z môjho pohľadu povrchové, lokálne a krátkodobé. Ja toto považujem za hygienickú a estetickú normu, podobne, ako použitie parfumu či sprchy. Takže #itsallaboutbalance Treba byť aj pekní, nie len zdraví 😉