Píšem blogy o zdraví, lebo mi to príde celý život nejak dôležité. Nastala situácia, kedy to začína dochádzať snáď všetkým. O corone dnes mudruje veľa ľudí, ale momentálne je asi na mieste o tom hovoriť. Čo má urobiť štát, či mestá, do toho rýpať nejdem, lebo to neovplyvním, ale som názoru, že čím skôr, viac a prísnejšie, tým lepšie pre nás.

Každý by mal podľa mňa začať sám od seba! Umývať si ruky, budovať imunitu, to snáď robíme aj bežne, ale vždy sa to dá ešte vytunovať. Nechodiť medzi ľudí a negrupovať sa, nepodávať si ruky a nebozkávať sa, je nové, ale berme to ako výzvu a zaujímavú zmenu, nie ako strašné obmedzenie, lebo nič strašné na tom nie je. Skoro každý žije s niekým v domácnosti, ľudí stretnete na prechádzke v lese (tam sa dá držať aj 3m vzdialenosť) a aj tak sme všetci na telefónoch, takže až také asociálne to nebude.

No a hlavne, keď sa necítim fit alebo som od niekial pricestoval alebo sa mi to v kúte duše len nezdá, tak čučím doma zavretý s maximálnou sebareflexiou a zodpovednosťou. Lebo je to presne týchto pár idiotov, ktorí, keď doma čučať neostanú, tak z toho môže byť pruser.

A hrozila by som ľuďom nie len sankciou, ale rovno vyhazovom z roboty a basou. Funkčné by totiž asi bolo, aby sa ľudia viac báli, že NIEKOHO nakazia, než že SA nakazia. To prvé ovplyvniť viete, to druhé viete skôr obmedziť a dúfať.

Zakončím trochu veselšie. So zásobami by som si starosti nerobila. Prihláste sa, kto nepotrebuje ani kilo schudnúť! Berte to tak, že všetko zlé, je na niečo dobré. Btw ja vážne netuším, čo sa dá uvariť z múky! Netreba k tomu úmerne 50kg aj iných ingrediencií?