S LA mám “very special relationship”, ja to mesto ľúbim od detstva! A okrem toho, že sa tam rodia americké happyendy a všetci ti cool chalani a akční hrdinovia, tak je to pre mňa NAJVIAC HEALTHY LIFESTYLE MESTO na svete.

Veľa ľudí cvičí jogu a medituje. Joga je už aj u nás úplne normálna a bežná záležitosť. Konečne sme trochu prišli na to, že k tým športovým výkonom treba aj aktívny relax a streč, skludniť hlavu, uzemniť a poriadne dýchať. Meditáciám to ešte chvíľu potrvá (kým nám začnú pripadať normálne) ale je aj vedecký dokázané, že vypnúť hlavu na 20min denne má výrazne regeneračný efekt. Zamyslite sa logicky, nie je veľmi balanceo, aby z 24h ten mozog 16h a viac fičal na plné obrátky.

Vo fitkach sa rieši to, čo u nás (železa, core, cardio…). Namiesto spinningu majú soulcycle (také viac párty to je).

Na Strande v LA sa behá, bajkuje, inlineuje, aj skejtuje. A do hills a canyonov sa chodí okrem behu rovnako tréningovým štýlom aj hikeovať, lebo niektoré sú na beh už aj celkom strmé. A za mňa je aj rýchla chôdza do kopca ok, keď to má patričnú dĺžku a tempo.

Surfovanie je strašne cool a v LA sú super podmienky, ale je to fyzicky náročné, treba byť celkom plavec a treba sa tomu venovať veľa a pravidelne (ináč je to boj s vlnami na mäkkých veľkých doskách a vozenie sa na pene a to nie je veľmi surfing).

Z elektro veci fičia okrem bajkov aj kolobežky, ktoré sú aj sherovane (a na rozdiel od nás, na to majú aj rovné široké cesty s extra pásom pre bajky). My sme okrem kolobežiek jazdili na mustang cabrio (na rozdiel od nás, v LA sa dá celoročne 😉).

…to be continued…