Rozmýšľala som, že prečo sa ľudia nechovajú zodpovedne, prečo sa mnohí nepriznajú, že boli v Taliansku, že sa cítia blbo alebo prečo ľudia nenosia tie rúška. Lebo sú idioti, neinformovaní, nezodpovední? Nie! Chovajú sa tak, lebo nechcú prejaviť slabosť alebo strach! Je to o nejakej hrdosti, egu. Ideš do obchodu, máš dilemu, dáš si rúšku, nedáš, už sa to nosí, budú ju mať všetci? Nikto nechce byť jediný vystrašený s maskou v potravinách! Mať potenciálne coronu je v takom našom základnom vnímaní v podstate trapas. Je lepšie ju nemať, byť ten silný a odolný a tváriť sa, že nič. A keď už sa prejavia príznaky tak si to chvíľu nepripúšťať, nepriznať, lebo čo keď na mňa budú ukazovať prstom a klesne mi spoločenský kredit?!

Znie to trápne a povrchne? Lenže takíto sme! A ja si myslím, že presne pre túto hrdosť a frajerinu, pre ten strach prejaviť slabosť, sa ľudia chovajú nezodpovedne. Keby bolo cool chodiť s rúškou, ako s najnovším módnym trendom, keby to bol prejav statusu a prachov, tak by tu behali s rúškami už všetci. Lenže ono je to okrem zodpovednosti, aj prejav zraniteľnosti a strachu a to cool nie je! Vždy sa všetci chvália, kde boli na dovolenke, lebo to je prejav statusu (len Fellnerovi to teraz v kontexte celkom nevyšlo) a teraz sa každý bojí priznať, že bol na lyžovačke v Taliansku, lebo to z teba zrazu nerobí frajera, čo na to má, ale potenciálnu hrozbu, prenášača vírusu. A to vôbec neznie cool! Tým nikto nechce byť!

A tak všetci v kúte duše dúfajú, že sa na to nepríde a že sa to prepečie. Takže frajerina bokom, na štýl a elitu sa hrajme inokedy, teraz ide o život (alebo by mohlo ísť). Osobne si myslím, že akákoľvek mechanická zábrana je lepšia, ako žiadna. Tí, čo rúška nemáte, si nejaké vyrobte alebo len nechoďte medzi ľudí. Easy. V aute, ani v lese pri behu ju nemám na xichte, ale v potravinách mi prišla celkom vhodná.

Odkiaľ mám rúšku? Kupovala som ju asi pred rokom, náhodou som ju doma našla. Rúška bežne používam do lietadla, aby som neochorela a nemala po dlhých letoch vyschnuté nosohltanové sliznice.