Minule som sa niekde dočítala, že “V tejto dobe sa nedá nič robiť, dá sa len cvičiť doma alebo vonku a vonku je málo možností bez ľudí!” WTF?! Tak dnes trochu inšpirácie, prečo si myslím, že Bratislava je fantastické mesto na šport a je tu milión možností!

Len vstupov do Mestských lesov Bratislava je asi 22. Nie je to len Železná a Koliba (ale aj tam keď začnete, je tam x chodníkov a odbočiek, na ktorých nie je zástup ľudí), sú tam ďalšie vstupy z Lamača, Kramárov, Ahoja, Krasňan, Rače (aj pomedzi ne, v každom aj 2-3 a zďaleka nie sú tak preľudnené). Stačí si pozrieť mapu. A ďalej to pokračuje za Račou smer Baba. Od Lamača zas smer Pajštún a nezabudnite na Kobilu a okolie Devína a Devínskej.

Potom je tu Dunaj, krásne pláže a chodníky nad Lafranconi z oboch strán, menej frekventovaná slovnaftská hrádza, celé okolie Malého Dunaja, dunajské ramená. Aj tie poľné cesty pomedzi sú v tomto ročnom období krásne.

A jazier tu máme x! Rusovce, Čunovo (tam sú 2 a krásna príroda okolo), Ivanka, Lužná (tam je ich tiež viac), podľa mňa je ich tu minimálne 20 v okolí. Otvorte si mapu, choďte, kde ste neboli…

No a športy? Hocičo tu môžete robiť. Cvičiť môžete kdekoľvek na lúke alebo na čistinke v lese, od posilovačiek, cez core, až po jogu a taicchi… Turistika, beh, bajk horský, cestný, akýkoľvek, korčule, skejty, kolobežky, inline bežky… Paddleboardovať sa dá na hocijakom jazere aj ramene. Kajakovať sa dá tiež všelikde, odporúčam Karloveské rameno napr. Môžete hrať bedminton, zahádzať si niekde basket do koša, zahrať voley na lúke… V zime je to s tými možnosťami horšie! Ale teraz?! Objavujte a rozptýlte sa v priestore…